Pytania i odpowiedziCzy paintball jest bezpieczny?
Paintball jest sportem bezpiecznym, pod warunkiem przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz regulaminu.

 Najważniejsza zasada to obowiązek noszenia maski w strefie gracza.

Maska chroni oczy oraz cała twarz przed ewentualnym trafieniem. Następna nie mniej ważna zasada podczas gry w paintball to noszenie specjalnej zatyczki na lufę (Barrel Bag) w strefie bezpiecznej, gdzie gracze przebywają bez masek. Zatyczki zabezpieczają przed “przypadkowymi” strzałami graczy.

Każdy gracz musi również przestrzegać zasad fair play, szanować innych uczestników gry oraz pamiętać o bezwzględnym zakazie gry pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

 

Czy można grać we własnym ubraniu?
Tak, oczywiście! Farba z kulek bardzo łatwo się spiera i nie pozostawia żadnych plam na ubraniu. Osoby które wypożyczają u nas sprzęt otrzymują rękawiczki ochronne oraz odziesz ochronną, która zapobiega zabrudzeniu odzieży własnej.
Zalecamy zabrać ze sobą wygodne, ale usztywniające kostkę obuwie.

 

Czy można grać własnymi kulkami?
To zależy, czy przyjeżdża się z własnym sprzętem czy nie. Gracze z własnym sprzętem preferują kulki różnych firm, są one dopasowane do ich markerów. W przypadku wypożyczania zestawu startowego od nas, klient zobowiązuje się do grania na kulkach dostarczanych przez nas.

 

Co zabrać ze sobą na pole paintballowe?
Należy zabrać ze sobą dużo wody do picia oraz jakąś przekąskę. Po kilku godzinach emocji oraz biegania po polu apetyt szczególnie dopisuje.

 

Czy trafienie kulką jest bolesne?

Uprawiając praktycznie każdy rodzaj ekstremalnego sportu powinniśmy być świadomi, że czasami jesteśmy narażeni na urazy czy kontuzje.

Trafienie kulką czasami powoduje lekki ból, większy ból odczówa się gdy zostaniemy trafieni z bliska czyli kilku metrów. Najczęściej jednak jest niewyczuwalne ze względu na adrenalinę i emocje towarzyszące grze.

 

Czy farba z kulek jest szkodliwa?
Nie, gdyż kulki do paintballa produkuje się z żelatyny oraz barwników spożywczych (jednak nie zachęcamy do jedzenia, ponieważ nie są zbyt smaczne).

 

Ilu graczy potrzebnych jest do gry?
Można grać już w 2 osoby, jednak znacznie ciekawsze są rozgrywki, w których udział bierze więcej osób. Na dzień dzisiejszy jesteśmy w stanie wypożyczyć 30 kompletów.

 

Kiedy odbywają się rozgrywki? Jak się zapisywać?
W dziale Kalendarz znajdują się informacje dotyczące wszystkich odbywających się gier wraz z terminami. Zapisać się można przy użyciu formularza kontaktowego lub telefonicznie.

 

Jak długo trwa taka impreza i ile kulek nam potrzeba?
Przy założeniu że wykorzytacie w przybliżeniu 500 kulek to impreza potrwa około 4h,choc tak naprawdę zalezy to od dynamiki grupy.
Możemy grać bez przerw jak i z przerwami, to zależy od Was coś takiego jak limit czasowy nie istnieje. Co do ilości kulek to również sprawa indywidualna najczęsciej w trakcie imprezy jedna osoba zużywa ich około 500. Nie musicie z góry deklarować ilości kulek jaką chcecie, wszystko wyjdzie w grze.

 

Jakie warunki fizyczne musi spełnić gracz?
Dobrze jest mieć choć trochę ogólnej kondycji fizycznej, gdyż w czasie gry dużo się biega, czołga i skrada. Ponadto przyda się odrobina refleksu i zimnej krwi.

 

Czy są ograniczenia wiekowe dotyczące graczy?

Paintball jest grą odpowiednią dla niemalże wszystkich grup wiekowych. Zalecamy jednak min. 12 lat – z uwagi na zachowanie na polu paintballowym, oraz na reakcjie po ewentualnym trafieniu z kliku metrów przez drugiego gracza.

W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest opieka na miejscu lub pisemna zgoda rodziców czy też prawnych opiekunów za okazaniem dowodu tożsamości